Marcin Wyrostek przedstawi swój autorski program zatytułowany „Marcin Wyrostek – Tango Corazon” prezentujący gorące rytmy argentyńskiego tanga w aranżacjach klasycznych, jazzowych, rockowych, popowych i wokalnych nagradzane na międzynarodowych festiwalach muzycznych
 
 
Marcin Wyrostek - akordeonista (ur. 16.09.1981 r.) – zwycięzca polskiej, drugiej edycji programu Mam Talent. Wykładowca Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Członek Amerykańskiego Stowarzyszenia Akordeonistów.
Pierwszym akordeonistą w rodzinie jak i nauczycielem Marcina był jego Ojciec. Akordeon trafił do jego domu, gdy dziadek zamienił jedną ze swoich krów na instrument. Od tego czasu brzmienie akordeonu zawsze towarzyszyło rodzinnym spotkaniom. Edukację muzyczną kontynuował w PSM I i II st. w Jeleniej Górze. Spędzał całe noce w garażu ćwicząc na akordeonie. Swoją pasję rozwijał pod kierunkiem prof. Joachima Pichury na Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie obecnie jest wykładowcą.
Jest laureatem ponad 30 konkursów akordeonowych (w kraju i za granicą), w tym Detroit (USA) 2005; Esztergom (Węgry) 2003, Dunajska Streda (Słowacja) 2003, Reinach (Szwajcaria) 2003. Był także stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku akademickim 2004/2005.
Jest założycielem projektów: TANGO CORAZON oraz COLORIAGE. Nagrał trzy autorskie płyty, za które otrzymał m.in potrójną platynę oraz nominację do nagrody Fryderyki 2010 za płytę "Magia del Tango" oraz podwójną platynową płytę za najnowszy krążek "Coloriage" – 2012.
Koncertował na największych, polskich scenach muzycznych m.in. na 50-leciu festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, Festiwalach: Sopot TOPtrendy, Transatlantyk, Warszawa Singera.
Miał okazję koncertować z gwiazdami polskiej sceny muzycznej takimi jak  Kayah, Maryla Rodowicz, Ryszard Rynkowski, Adam Sztaba, Orkiestra AUKSO. Jednym z jego najbardziej ekscytujących wyzwań muzycznych był wspólny występ z Bobbym McFerrinem w 2010 roku. Wykonuje muzykę klasyczną, jazzową i ethno-folk. Kluczowym elementem jego tożsamości muzycznej jest improwizacja. Więcej informacji na stronie www.wyrostek.com.pl
 
 
W I części  koncertu wystąpi  Marcin Wyrostek solo 
Gościnnie wystąpi zespół Accordion 4 World oraz gitarzysta Paweł Kwaśny
 
 
 
 
Koncert Marcina wyrostka z projektem Tango Corazon poprzedzi Jego występ solowy Marcin Wyrostek Solo. Do współudziału w tym występie zostali zaproszeni młodzi radomscy akordeoniści tworzący zespół Accordion 4 World: Piotr MotykaPiotr Poterała, Mikołaj Skopek iMiłosz Prusiński. Zespł Accordion 4 World przygotowuje się właśnie do trasy koncertowej w Australii.
Gościnnie w duecie z Marcinem wyrostkiem wystąpi gitarzysta Paweł Kwaśny
                                              
Piotr Motyka (14 lat) – Uczeń Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu. Gry na akordeonie uczy się od siedmiu lat w klasie mgr Artura Miedzińskiego. Dotychczasowe osiągnięcia młodego artysty można prześledzić na jego stronie internetowej pod adresem: www.piotrmotyka.pl.Wielokrotny zdobywca najwyższych nagród na prestiżowych konkursach w kraju i za granicą. Po pierwsze nagrody na różnorodnych prestiżowych konkursach krajowych i międzynarodowych sięgnął do tej pory aż szesnastokrotnie. Od 2014r jest stypendystą Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci obejmującego dzieci wybitnie zdolne. Ciągle doskonali swój warsztat pod okiem wybitnych znamienitości i twórców ze świata akordeonu. W 2014r. nagrał swoją pierwszą solową płytę z repertuarem klasycznym, która spotkała się z bardzo pozytywnym oddźwiękiem w kręgach znawców muzyki akordeonowej.
 
Piotr Poterała (13 lat) – Naukę w Szkole Muzycznej rozpoczął w 2007r. w klasie akordeonu Pana Artura Miedzińskiego, a od 2011r. kontynuuje ją w klasie akordeonu Pana Tomasza Gieronia. W kręgu jego zainteresowań instrumentalnych znajdują jeszcze saksofon i perkusja. Od 2009 r. był członkiem zespołu Akordeonowe Smyki pracującego pod kierunkiem Pana Andrzeja Humskiego, gdzie grał partie pierwszego akordeonu, a od września 2014r. jest członkiem akordeonowego zespołu Humi Accordion Band pracującego pod Kierunkiem Pana Artura Miedzińskiego. Jest laureatem wielu konkursów akordeonowych w kraju i za granicą, a od 2014r jest objęty programem Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. Na co dzień bierze udział w licznych koncertach na zaproszenie fundacji, stowarzyszeń i instytucji oświatowych oraz samorządowych w regionie. Piotr bierze także cyklicznie udział w warsztatach akordeonowych i indywidualnych lekcjach mistrzowskich doskonaląc swój warsztat muzyczny.
 
Mikołaj Skopek (12 lat) – Uczeń klasy akordeonu Pana Artura Miedzińskiego w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu. Naukę gry na akordeonie rozpoczął w wieku 7 lat. Mikołaj od 2012 r. prezentuje swoje umiejętności na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach akordeonowych, na których wielokrotnie otrzymał najwyższe laury. Mikołaj, jako solista bierze udział w wielu imprezach charytatywnych organizowanych przez wolontariat, placówki oświatowe czy instytucje użyteczności publicznej. Uczestniczy regularnie  w warsztatach poświęconych doskonaleniu trudnej sztuki gry na akordeonie, które prowadzone są pod kierunkiem światowej sławy profesorów. Od 2013 r występuje wraz z zespołem „Akordeonowe Smyki” pod dyrekcją mgr  Andrzeja Humskiego, z którym koncertuje w całej Polsce zdobywając wyróżnienia i nagrody. Mikołaj otrzymał trzykrotnie stypendium Dyrektora Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu za osiągnięcia naukowo-artystyczne.
               
Miłosz Prusiński (11 lat) – Naukę w Szkole Muzycznej rozpoczął w 2009r. w klasie akordeonu Pana Dariusza Figarskiego, a od 2014r. kontynuuje ją w klasie akordeonu Pana Artura Miedzińskiego. Od 2012 r. jest członkiem zespołu Akordeonowe Smyki pracującego pod kierunkiem Pana Andrzeja Humskiego. Mimo tak młodego wieku ma na swoim koncie najwyższe nagrody i wyróżnienia na kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach. Miłosz bierze cyklicznie udział w warsztatach i spotkaniach akordeonowych doskonaląc swój warsztat muzyczny pod okiem doskonałych krajowych i zagranicznych pedagogów i nauczycieli gry na akordeonie. Jest Stypendystą kanadyjskiej Fundacji Polish Orphans Charity 2012.
 
Paweł Kwaśny – ukończył studia Instytucie Muzycznym wOtto-von-Guericke-Universität w Magdeburgu (Niemcy). Równocześnie ukończył z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej w Krakowie. W 2011 roku uzyskał stopień doktora na tej samej uczelni. W 2013 roku ukończył studia podyplomowe zakończone egzaminem koncertowym w Martin-Luther-Universität w Halle (Niemcy). Jest laureatem licznych nagród na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych Był stypendystą międzynarodowego stowarzyszenia GFPS (Gemeinschaft für Wissenschaft und Kultur in Mittel- und Osteuropa). Jest zapraszany na liczne koncerty i festiwale w kraju i za granicą. Jako solista współpracował z Orkiestrą Filharmonii Krakowskiej, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej oraz Stadtskapelle Halle. Jako kameralista występował m. in. z pianistą Waldemarem Malickim, z zespołami The Hilliard Ensemble, Tango Bridge oraz z orkiestrą Capella Cracoviensis. Miał okazję współpracować z takimi dyrygentami, jak Łukasz Borowicz, Heribert Beissel Wojciech Rodek, Marc Minkowski, Wojciech Michniewski, Maciej Tworek i Kai Bumann. Zajmuje się również działalnością pedagogiczną. Prowadzi klasę gitary w Zespole Szkół Muzycznych im Oskara Kolberga w Radomiu. Był wykładowcą Międzynarodowych Warsztatów Gitarowych w Lanckoronie, Międzynarodowych warsztatów Muzyki Kameralnej w Puławach, festiwalu Polska Akademia Gitary w Jarocinie oraz na festiwalu gitarowym w Casltelo Branco (Porugalia). Więcej informacji na stronie www.pawel-kwasny-guitar.com.
 
Bilety na koncert będą dostępne w siedzibie ogniska muzycznego MałyMuzyk przy ul. Miłej 17
Bilety w cenie 50 zł; w dniu koncertu 60 zł
Nienumerowane wejściówki dla uczniów i studentów (za okazaniem legitymacji) możliwe do nabycia w cenie 20 zł (ilość ograniczona)
Rezerwacja biletów pod numerem tel. 502 724 239 w sekretariacie Ogniska Muzycznego MałyMuzyk
Informacje o koncercie pod telefonami:
883 789 810
662 878 372
691 416 985