Szymon Nehring w Radomiu 27.02.2016

27. lutego 2016 w Sali koncertowej im. Krzysztofa Pendereckiego ZSM im. Oskara Kolberga w Radomiu wystąpi jedyny polski finalista, zdobywca Nagrody Publiczności na tegorocznym XVII Konkursie Chopinowskim

Szymon Nehring

(fortepian)

W programie recitalu znajdą się między innymi utwory Fryderyka Chopina, Karola Szymanowskiego i Domenico Scarlattiego

 

Organizatorami koncertu są:

 

ZSM im. O. Kolberga w Radomiu,

Towarzystwo Muzyczne w Radomiu

Ognisko Muzyczne MałyMuzyk

Szkoła języków obcych  MAŁA LINGUA

 

Bilety w cenie 20 zł (normalne) i 10 zł (ulgowe) będą dostępne w sekretariacie ZSM im. O. Kolberga w Radomiu przy ul. 25 Czerwca 70 od 15 lutego 2016 oraz na godzinę przed koncertem

Możliwa jest również rezerwacja biletów w sekretariacie szkoły pod numerem telefonu

48 363 66 65

 

Szymon Nehring urodził się w 1995 r. w Krakowie. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku lat pięciu. W rodzinnym mieście ukończył Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I stopnia im. M. Karłowicza i Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia im. F. Chopina. Przez 11 lat uczył się w klasie fortepianu Olgi Łazarskiej. Obecnie jest studentem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, w klasie prof. Stefana Wojtasa.
Regularnie uczestniczy w konkursach i festiwalach dla młodych pianistów. Do jego najważniejszych osiągnięć artystycznych należą: I nagroda oraz nagroda za najlepsze wykonanie utworu kompozytora węgierskiego w III Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Chopin + …” w Budapeszcie (2010 r.), III nagroda w Międzynarodowym Konkursie dla Młodych Pianistów „Krok ku mistrzostwu” w Sankt Petersburgu (2011 r.), I nagroda oraz nagroda EMCY w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina w Narwie (2012 r.) oraz II miejsce i nagroda specjalna w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Academy Award” w Rzymie (2014 r.). Artysta zdobył także I miejsce i 6 nagród specjalnych w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Halina Czerny-Stefańska in memoriam” w Poznaniu (2014 r.) i I nagrodę w konkursie „Arthur Rubinstein in memoriam” w Bydgoszczy (2014 r.). W 2015 r. jako jedyny Polak wystąpił w finale XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Otrzymał wyróżnienie, nagrodę publiczności oraz szereg nagród dodatkowych w tym za stworzenie wybitnej kreacji artystycznej oraz za zasługi dla muzyki polskiej. W ramach jednej z nagród odbył trasę koncertową wraz z Santander Orchestra, występując w Lusławicach, Wrocławiu, Katowicach, Warszawie i Szczecinie.
Artysta koncertował z orkiestrami Filharmonii Narodowej, Filharmonii Krakowskiej, Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze, Filharmonii Zielonogórskiej, Filharmonii Pomorskiej, Filharmonii Bałtyckiej, Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej i innymi. Współpracował również z zagranicznymi orkiestrami m.in. Filharmonii Lwowskiej, Filharmonii w Petersburgu, Filharmonii w Tallinie, Filharmonii w Calgary oraz z Narodową Orkiestrą Estonii.
Szymon Nehring jest stypendystą Małopolskiej Fundacji Stypendialnej Sapere Auso (od 2008 r.), Fundacji Pro Musica Bona (od 2010r), a także Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2010 r.). W 2015 r. został laureatem stypendium Krystiana Zimermana.
Szymon Nehring jest reprezentowany przez Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena.